گردهمایی «بازگشت به قدس»

گردهمایی «بازگشت به قدس» پایتخت ابدی فلسطین+عکس

گردهمایی فعالان حامی فلسطین با عنوان «بازگشت به قدس» در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عصر روز یک شنبه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی ، همایش گردهمایی فعالان حامی فلسطین با عنوان «بازگشت به قدس» (پایتخت ابدی فلسطین) عصر امروز یک شنبه در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با مشارکت خبرگزاری قدس و مجموعه باغ موزه دفاع مقدس برگزار گردید.

بر اساس این گزارش در ابتدای این همایش «علی اصغر جعفری»، مدیر عامل باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با خیر مقدم گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران روح جدیدی در کالبد مبارزه با اسراییل دمیده و مبارزات با این رژیم اشغالگر به شکل جدی تقویت شد.
وی در ادامه افزود: همچنین با پیروزی انقلاب اسلامی فضای منطقه به طور کل تغییر کرد به طوری که نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی اعلام کرد یک زلزله عظیم در منطقه شکل گرفته است.
جعفری ادامه داد: همگان باید بدانند دفاع از فلسطین محوری ترین راهبرد جمهوری اسلامی ایران است. قبل از انقلاب٬ ایران حامی و تامین کننده انرژی اسراییل در منطقه بود.
وی در ادامه با اشاره به این مساله که حضرت امام خمینی (ره) نخستین کسی بود که از مردم فلسطین به شکل جدی دفاع کرد گفت: امروزه تفکر از نیل تا فرات حتی برای خود صهیونیست ها نیز قابل باور نیست. همگان باید بدانند راه نجات مساله فلسطین در سازش نیست بلکه در مقاومت است.
جعفری ادامه داد: تفکرات سازش و نه غزه٬ نه لبنان … راهبرد آمریکا و اسراییل است و امت اسلامی در مقابل این تفکرات انحرافی ایستاده است.

در ادامه «دکتر حسین اکبری» رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش گردهمایی فعالان حامی فلسطین اظهار داشت: با شروع مقاومت اسلامی فلسطین نظام استکبار جهانی چهره واقعی و پلید خود را به نمایش گذاشت.
وی گفت: اگر موضوع فلسطین نبود جنایات نظام استکبار علیه مسلمانان اینگونه مشهود نمی شد و اگر انقلاب اسلامی ایران نبود تردیدی نیست که آرمان‌های صهیونیست ها به تحقق می پیوست و دیگر اثری از فلسطین باقی نمی ماند.
اکبری ادامه داد: دشمنان صهیونیستی بی تردید دنبال این بودند که حتی یک نفر فلسطینی هم در این کره خاکی باقی نماند تا راحت تر بتواند به اشغال گری خود پرداخته و نفوذ و قدرت خود را گسترش دهند.
رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: امروز مقاومت در فلسطین توانست خود را نشان داد، ما شاهدیم که اسرائیل از درون و محیط بیرون تحت فشار است و در شرایط فروپاشی قرار گرفته است.
وی در ادامه افزود: آمریکا دیگر شرایط گذشته خود را در عرصه بین المللی از دست داده و در انزوا قرار گرفته است.
اکبری گفت: آنها می دانند که اگر نقطه ای از نقاط جبهه مقاومت را تهدید کنند، بی تردید با پاسخی قاطع مواجه خواهند شد، چرا که امروز مقاومت از قدرتی برخوردار است که اگر رژیم صهیونیستی بخواهد اشتباهی کند پشیمان خواهد شد.
رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه بیان داشت: به نظر می رسد با پیروزی فلسطین عزت و آبروی ملی بر می گردد، چرا که فلسطین پاره تن اسلام است.
وی در پایان تاکید کرد : امیدواریم روند پیروزی های مقاومت در فلسطین ادامه پیدا کند و زمان عزت و احترام جهان اسلام باز می گردد.

در ادامه «خالد قدومی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران در همایش گردهمایی فعالان حامی فلسطین بیان داشت: ما در راهپیمایی بازگشت خواستیم مطالبات خود را مسالمت آمیز  مطرح کنیم که پاسخ رژیم صهیونیستی در برابر دوربین ها و افکار عمومی جهانی به ما کشتاری بود که تک تیراندازهای آن ها داشتند.
وی گفت: بی تردید خون های ریخته شده شهدای فلسطینی در نهایت در برابر رژیم صهیونیستی تاثیرگذار خواهد بود. ما در تاریخ دیپلماسی شاهدیم که مسئولیت سنگینی بر عهده جهانیان است.
قدومی افزود: ما دیدیم که چگونه نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در محکوم کردن حماس و جریان های مقاومت فلسطینی در شورای امنیت تنها ماند و حامی نداشت. نماینده جنبش حماس در تهران بیان داشت: انشالله روز قدس امسال شاهد فعالیت های گوناگونی در فلسطین و دیگر نقاط جهان باشیم. روز جهانی قدس امسال با هفتادمین سال اشغال فلسطین عجین شده است.
وی افزود: ما این پیام را مخابره میکنیم که بنای ما بر این است که راهپیمایی های مسالمت امیز خود را ادامه دهیم اما اگر پاسخ رژیم صهیونیستی همچنان کشتار و خشونت باشد ما نیز با موشک های خود که پیشتر شهرک های یهودی نشین را به شهر ارواح تبدیل کرده بود پاسخ می دهیم.
قدومی تاکید کرد: این شعار نیست، مقاومت می تواند به جای جای سرزمین اشغالی برسد و من این مژده را میدهم که زوال و نابودی رژیم صهیونیستی نزدیک است.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران در پایان تاکید کرد: همانطور که رهبری انقلاب اسلامی ایران گفتند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نخواهد دید و شیخ احمد آل یاسین هم این را گفته بود که رژیم صهیونیستی سال ۲۰۲۷ را نخواهد دید.

در ادامه این گردهمایی «ناصر ابو شریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران در همایش فعالان حامی فلسطین اظهار داشت: مساله بازگشت به قدس موضوعی است که در قرآن آمده و وعده قاطع الهی است.
وی گفت: اما مساله این است که موضوع بازگشت توسط چه کسی محقق خواهد شد و این را قرآن پاسخ داده که بندگان خالص خدا این کار را خواهند کرد.
ابو شریف افزود: ما این توقع را از شورای امنیت و یا اتحادیه عرب نداریم که قدس را برای ما آزاد کنند و از طرفی مذاکرات هم دیگر فایده ندارد و فقط باید بندگان خوب و خالص خدا این مهم را تحقق بخشند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران گفت: انقلاب اسلامی ایران برای رژیم صهیونیستی خطرناک بوده و هست، چرا که ماهیت این انقلاب در تضاد با رژیم صهیونیستی قرار دارد. اما باید گفت که این چالش با رژیم صهیونیستی همچنان ادامه خواهد داشت.

وی گفت: جریان های مقاومت فلسطینی هم در تضاد و مخالفت کامل با رژیم صهیونیستی قرار دارند و به فضل الهی نابودی این رژیم نزدیک است و ما بر آنها نهایتا پیروز خواهیم شد.
ابو شریف در پایان خاطرنشان کرد: اینکه در این برهه از زمان که اهمیت مساله فلسطین و آزادی قدس شریف برای همه مسلمانان اهمیت دارد، جای تاسف دارد که برخی رهبران کشورهای عربی مسلمان با رژیم صهیونیستی آشکارا ارتباط برقرار میکنند و آن رژیم را همراهی می کنند.
گفتنی است در پایان این گردهمایی از پنج عنوان کتاب با موضوع معارف فلسطین رونمایی شد و پس از آن پرچم رژیم اشغالگر قدس به آتش کشیده شد.

4/BAEm_-xmzmHe8vXtjDRXClahm6pAHHx2R3U0E6r3tR6GzcMcMHCrIpY