مشکل ما و ایالات متحده آمریکا ماهوی است

بنا به گزارش سایت گفتمان مقاومت دکتر حسین اکبری گفت : مشکل ما و ایالات متحده آمریکا ماهوی است غرب گرفتار نگاه تند و افراطی صهیونیستهاست.

 

نشست «بازشناسی هزینه و فایده حضور راهبردی ایران در منطقه غرب آسیا» امروز چهارشنبه از ساعت ۱۵:۳۰ با حضور دکتر حسین اکبری در سازمان فضای مجازی سراج برگزار شد.

 

برگزار کننده این نشست مرکز بین الملل سازمان فضای مجازی سراج و سخنران آن دکتر حسین اکبری سفیر سابق ایران در لیبی و رئیس مرکز پژوهش های مجمع جهانی بیداری اسلامی بود.

 

براساس این گزارش دکتر حسین اکبری در ابتدای این نشست گفت: اگر ما با ایالات متحده آمریکا مذاکره کنیم توقف آمریکا کجاست؟ اگر ما به سوریه نمی رفتیم مقاومت چه می شد اگر ما انقلاب نمی کردیم چه می شد؟

مشکال جبهه مقاومت با امریکا

مشکال جبهه مقاومت با امریکا

 

رئیس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه بیان داشت: آمریکایی ها تصورشان بر این است که اگر مقاومت در منطقه نباشد ما دیگر مشکلی نخواهیم داشت. عده ای در داخل نیز بر این تصور هستند که با کنار گذاشتن مقاومت دیگر آمریکایی ها با ما کاری نخواهند داشت. اما من به صراحت با یک مثال می گویم، آنها همان بلایی را که بر سر ترکیه و جمهوری آذربایجان آوردند می خواهند بر سر ما بیاورند و می خواهند این گونه با ما رفتار کنند.

 

وی در ادامه افزود: مشکل ما و ایالات متحده آمریکا ماهوی است. آمریکایی ها معتقدند باید سیاست های اسرائیل در منطقه عملیاتی شود. امروز هر کس علیه اسرائیل سخن بگوید , و مقاومت بکند محاکمه می شود. در انگلستان و فرانسه و بسیاری از کشورهای اروپایی درنفوذ صهیونیست ها هستند.

 

اکبری ادامه داد: اگر ایران نبود آمریکایی ها چه بلایی بر سر منطقه می آوردند، آنها به دنبال عملیاتی کردن طرح خاورمیانه بزرگ و در عمل تجزیه منطقه بودند.

 

وی در ادامه گفت: همه دنیا می دانند داعش را آمریکایی ها بوجود آوردند. آمریکایی ها شکست بزرگ را در منطقه پذیرفتند. آنها از کنار گذاشتن بشار اسد و طرح های خودشان برای سوریه پشیمان شدند. یکی از سناریوهای آمریکایی ها طرح تشکیل کردستان بزرگ بود که در این سناریو هم شکست خوردند.

 

اکبری ادامه داد: امریکایی های شکست خورده در منطقه، در سوریه حرفی برای گفتن ندارد. از طرفی اسراییلی ها به جایی رسیده اند که به دور خودشان دیوار کشیده اند. اسراییل به دنبال نیل تا فرات بود اما ببینید امروز به کجا رسیده است. اسراییل به خوبی می داند مقاومت در سوریه و لبنان به پیروزی رسیده است. اسراییلی ها امروز با یک کشور به نام ایران مواجه نیستند آنها با یک جبهه به نام مقاومت سروکار دارند.

 

وی در ارتباط با تحولات افغانستان نیز گفت: ایران بهترین رابطه را با پشتون ها و طالبان دارد، ما با هر کسی که به دنبال مبارزه با ظلم است رابطه خواهیم داشت. اما آمریکایی ها چه دستاوردی در افغانستان داشته اند؟


شما در این لینک از سایت گفتمان مقاومت  در رابطه با تقابل گفتمان مقاومت بیشتر میتوانید مطالعه کنید.

4/BAEm_-xmzmHe8vXtjDRXClahm6pAHHx2R3U0E6r3tR6GzcMcMHCrIpY