دکتر حسین اکبری : تلاش بیهوده امریکا در ایجاد اختلال بین روابط ایران

سایت گفتمان مقاومت: مصاحبه دکتر حسین اکبری بمناسبت سفر رئیس جمهور ایران به عراق

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حسین اکبری با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما افزود :

عراق در طول ۱۵ سال گذشته که از رژیم بعث صدام آزاد و حکومت دموکراسی و مردمی برقرار شده است اکنون بهترین شرایط را دارد و وحدت درونی عراق به خوبی شکل گرفته است و با این اتحاد، توانست داعش را از بین ببرد و با توجه به همکاری جمهوری اسلامی در از بین بردن داعش، از روحانی استقبال خوبی خواهند کرد در حالی که ترامپ رئیس جمهور امریکا مخفیانه به عراق سفر کرد.

دکتر حسین اکبری

مصاحبه دکتر حسین اکبری د رگفتگوی ویژه خبری

کارشناس مسائل غرب آسیا دکتر حسین اکبری گفت: تلاش آمریکایی ها برای ایجاد اختلال در روابط ایران و عراق بیهوده است.

دکتر حسین اکبری در ادامه برنامه گفت و گوی ویژه خبری افزود: آمریکایی ها با تحریم اقتصادی علیه کشورمان می خواهند در روابط ما با کشورها به ویژه کشورهای همسایه اختلال ایجاد کنند اما با توجه به تراکم جمعیتی عراق در مرزهای ما تبادل اقتصادی و اجتماعی میان دو کشور انجام می شود.
وی افزود: هر قدر نفوذ آمریکایی ها در عراق کمتر شده وضعیت آنان از جمله اقتصادی و اجتماعی، بهتر شده است.

اکبری گفت: آمریکایی ها از سال ۲۰۱۱ که عراق را ترک کردند بنیان داعش در این کشور گذاشته شد تا به این بهانه، آمریکایی ها دوباره به عراق برگردند.
وی افزود: کمک به موقع جمهوری اسلامی و تشکیل بسیج مردمی عراق (حشدالشعبی) در از بین بردن داعش، بسیار اثرگذار بود.
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: عراقی ها به خوبی می دانند در جاهایی که داعش در تنگنا قرار می گرفت آمریکایی ها به آنان کمک می کرد تا فلسفه وجودی خود را تضمین کند زیرا اگر عراق کشور امن باشد نیازی به حضور آمریکایی ها نیست.

اکبری افزود: همه اقوام و جریانات عراق به نقش مثبت جمهوری اسلامی در کمک به این کشور اعتراف دارند و عراق اکنون مردمی ترین حکومت و بهترین امنیت را دارد و تحریم گروه هایی مانند النجبا تأثیری ندارد.

وی اضافه کرد: حشدالشعبی ۱۳۰ هزار نیرو دارد و گروه النجبا عدد بسیار کمی از آن است و تحریم او دستاوردی برای آمریکا ندارد.

مشروح مصاحبه آقای دکتر حسین اکبری در ویدئو ذیل برای علاقمندان قابل مشاهد میباشد.


در لینک ذیل  کتاب  تاثیر اشغال عراق بر قدرت ایران تالیف دکتر حسین اکبری (کابوس ژئوپولتیک عراق )در اختیار علاقمندان میباشد.

4/BAEm_-xmzmHe8vXtjDRXClahm6pAHHx2R3U0E6r3tR6GzcMcMHCrIpY